poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Nie jestem idealna i nie muszę byc.

Niby każdy z nas wie, że nikt nie jest idealny, ma jakąś wadę, a jednak sami od siebie oczekujemy idealizmu. Czy dobrze postawić sobie cel, który polega na staniu się osobą idealną względem siebie, a przede wszystkim innych? Wytykanie sobie najmniejszych błędów poprowadzi was jedynie do niskiej samooceny i braku akceptacji siebie.

Skupmy się najpierw na wyglądzie. Każdy z nas ma jakieś kompleksy co jest oczywiście normalną sprawą. Jednak po pewnym czasie, po naoglądaniu się ,,idealnych" dziewczyn z tumblr'a czy instagrama widzimy w sobie coraz więcej wad i doprowadzamy uczucie nienawiści do swojej osoby. Brak samoakceptacji utrudnia nam wiele spraw. A to przecież nie ma najmniejszego sensu. Jesteś jedyny w swoim rodzaju i z tego powinieneś się cieszyć. Pozbycie się kompleksów kosztuje nas trochę wysiłku. Ale akurat to jest sprawa warta poświęcenia. Kiedy sami pokochamy siebie to także inni będą patrzeć na nas inaczej. Jeśli chodzi o nasz charakter to niestety tu jest ciężej, bo to bardzo trudno zmienić. Kiedy popełnicie błąd, zamiast ciągle się nim przejmować po prostu postarajcie się drugi raz już go nie popełnić. Po zrozumieniu, że nie musicie być idealni jest o wiele łatwiej.

5 komentarzy:

 1. To prawda, nikt nie jest idealny, ale niestety są osoby które na siłę chcą dążyć do tego idealnego wyglądu, a jak coś się nie udaje to są załamani, smutni. Zamiast zaakceptować siebie to się tylko męczą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nikt nie jest idealny ale każdy z nas jest wspaniały na swój własny sposób <3

  flawlessbananaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ideału nigdy nie będzie, bo każdy inaczej wyobraża sobie to słowo :) Śliczne zdjęcia!
  Mój blog ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdyby świat byl pelny idealow, na pewno byloby nudno :P
  niestety jest wiele kobiet, ktore popadają w deprechę widząc te wszystkie laski okladek gazet, a zapominają o tym, że są to po prostu proste kobiety i tak jak my na co dzien chodzą bez makijażu, w poszarpanych dresach i wlosach :) :)


  Świetny zestaw, luz i wygoda przede wszystkim, ale wciąż jest modnie i stylowo- i przede wszystkim nei przekombinowane, jak to bywa na większości blogów, te dziewczyny powinny brać z Ciebie przykład :)


  milego dnia :)
  Daria

  OdpowiedzUsuń
 5. Każdy jest idealny sam w sobie, taki jaki jest. Podpasowując się by komuś się spodobać niszczymy nasze piękno. :)

  Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich. Zapraszam! ☺
  http://normalbutdidnot.blogspot.com/2016/04/lepiej-zaliczac-sie-do-niektorych-niz.html

  OdpowiedzUsuń

Instagram