piątek, 26 lutego 2016

Jak radzic sobie z krytyką?


Nie bierz krytyki głęboko do siebie- bardzo łatwo powiedzieć, jednak trudniej zrobić. Nie ważne co zrobimy zawsze krytyka nas trochę dotknie. Ale to właściwie dobrze. Mówimy tu o krytyce, a  nie bezpodstawnym hejtowaniu. Co to właściwie jest krytyka? Krytyka to nic innego niż analiza błędów jakie ktoś popełnił poprzedzona przykładami. Krytykę odbieramy różnie. Można zrozumieć to jako rady. Kiedy ktoś mówi mi jakie błędy popełniam w prowadzeniu bloga i sensownie to wytłumaczy najczęściej sama zaczynam patrzeć na to z innej strony i staram się aby sytuacja się nie powtórzyła.
Bez krytyki stalibyśmy w miejscu. Skoro wszyscy wokół powtarzali nam jacy to świetni jesteśmy w danej dziedzinie nie robilibyśmy nic w kierunku aby coś poprawić. Tak więc wychodzi na to, że krytyka nam pomaga. Jednak czytając/słuchając jej i tak czujemy lekkie urażenie. Myślę, że spowodowane jest to tym, że komuś nie podoba się coś naszego, mówi co mamy zmienić w rzeczy, w której uważacie się za dobrych, robicie to z pasji a nagle ktoś to krytykuje. Co innego jest z tak zwanym hejtowaniem. W tym przypadku to tylko i wyłączcie czyste chamstwo. Dla mnie hejterzy to coś, co kiedyś może było człowiekiem. 
Ale przejdźmy do sedna. Przeczytałeś już tyle, a nadal nie dowiedziałeś się jak przyjmować krytykę. Nie ma na to sposobu. Wystarczy zrozumieć ze konstruktywna krytyka ( z naciskiem na konstruktywna) ma nam pomóc, to zwykła rada przedstawiona w trochę mniej miły sposób, abyś nic nie zignorował. Wystarczy nauczyć się tylko rozróżniać.

6 komentarzy:

 1. Masz ładne rysy twarzy :)
  Pozdrawiam

  www.modderka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobry post ;)

  Zapraszam na mój blog http://kosmetycznaaska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie to zalezy jaka osoba mi coś krytykuje :D jeśli relacje są nie za przyjemne xd to nie znoszę gdy mi taka osoba wytyka błędy itp :d
  grlfashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Sadze ze krytyka jest bardzo wazna. Gdyby nie krytyka czy nawet hejt ludzie byli by za bardzo zadufani w sobie co niestety w większości przypadków ludzi pseudo fejmow z internetu tak wlasnie jest. Maja gdzies konstruktywna krytyke bo mysla ze to ich nie dotyczy a jednak... Kazdemu krytyka jest potrzebna.

  alexamariani.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Instagram