wtorek, 12 stycznia 2016

Szufladkowanie ludzi

W końcu po paru latach, po dokonanych czynach każdy dostaje swoją etykietę. Ludzi dzieli się na - biednych i bogatych, ładnych i brzydkich, dusze towarzystwa i samotników itp. Cokolwiek chcesz zrobić na początku głęboko to przemyśl, bo wszystko się na tobie odbije i prawdopodobnie ludzie będą ci to wypominać przez całe życie. Albo zostaniesz przypasowany do elity towarzyskiej, albo do niższej warstwy społeczeństwa.Szufladkowanie ludzi, przyczepianie im etykietek to największa głupota. Wszystko co źle zrobisz teraz, będzie cię prześladować przez następne lata. Życie toczy się dalej. Najlepiej może zaplanować sobie kolejne 5 lat żeby utrzymać swoją dobrą reputacje.
Pierwsze podziały na lepszych i gorszych zaczynają się już w gimnazjum - jak nie wcześniej. O tym czy będziesz lubiany decyduje jaki masz telefon, czy twoje ciuchy są drogie, markowe, w jakich butach chodzisz, stan twojego konta w banku lub twoich rodziców itp. Czy to ma sens? Teraz nie liczy się wnętrze. Jeśli nie zrobisz wrażenia na rówieśnikach drogimi gadżetami grozi ci pogarda z ich strony. To jest okropne. Nikt nie ma wpływu na to z jakiego domu się wywodzi, w jakim się wychował.
Każdy w nas ma coś takiego, że ocenia po wyglądzie. Niektórzy patrzą na schludny ubiór, czyste włosy itp. a inni na rzeczy całkowicie nie istotne. Jednak po tym możemy tyko zakładać. Rożnica jest taka, że znajdą się osoby które chcą bliżej poznać danej osobę i albo utwierdzić się w swoich przypuszczeniach albo przyznać się do pomyłki. Wiadomo - jest część, która weźmie to głęboko do siebie oraz ta która całkowicie się tym nie przyjmie. Jednak warto pamiętać, że od szufladkowania ludzi mogą kiedyś przytrzasnąć ci się palce.

15 komentarzy:

 1. Prawda ;)
  Śliczne zdjęcia *.*

  marthabloguje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze to ujęłaś :)
  Niestety prawda jest taka przykra, nic się z tym nie zrobi, najlepiej być sobą i nie zważać na to co myślą o Tobie inni, bo przecież nie ma sensu przypodobywać się innym, przecież to udawanie jest, człowiek nie może być sobą przez takie sytuacje. Ale najlepiej nie patrzeć na innych i walczyć o lepsze życie-własne, a nie czyjeś. Być może właśnie przez to jakim się jest na prawdę poznasz świetnego chłopaka bo on pokocha Cię taką jaką jesteś, czy przyjaciół (oni również powinni nas akceptować takimi jakimi jesteśmy). Kiedy już będziesz miała chłopaka (chodź na chwilę obecną nie znam twojego statusu ) to zaczniesz patrzeć na wszystko z innej perspektywy, bynajmniej ja tak mam. Mam jego, on mnie taką akceptuje jaka jestem, to po co mam na innych ludziach robić wrażenie? Kiedy już doczekam starości chcę dobrze wspominać młodość, że mogłam być sobą, kiedy wszyscy próbowali się upodobnić do siebie. I to że jesteś inna normalna i jesteś sobą czyni Cię wyjątkową osobą ♥
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo trafiłaś z tematem i treścią, w dzisiejszych czasach nikt nie jest soba każdy chce należeć do tej elity fajniejszych czyli boagatych nawet gdy nie maja warunkow aby do niej nalezec robia wszystko. Super post :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny blog, jestem tu pierwszy raz, ale na pewno będę wpadać częściej ;)
  http://dziewczynawelcome.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się z Tobą doskonale! Zapraszam na mojego bloga! wisienka99.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się z Tobą doskonale! Zapraszam na mojego bloga! wisienka99.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam sie z Tobą w 100%!
  Piękna jesteś i masz w sobie duży potencjał. Oby tak dalej kochana :3

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadzam sie z Tobą w 100%!
  Piękna jesteś i masz w sobie duży potencjał. Oby tak dalej kochana :3

  OdpowiedzUsuń
 9. I wlasnie dlatego cieszy mnie to ze maja znieść gimnazja, bo niestety wlasnie tzw. "gimby" w obecnych czasach sa próżne

  OdpowiedzUsuń
 10. masz całkowitą racje w tych czasach nikt nie jest zupełnie sobą a szczególnie gimnazjaliści.

  http://moniqa-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety w tych czasach liczy się to czy masz najnowszy model telefonu, a to sprawi, że inni Cię polubią i zaakceptują wśród znajomych. Za czasów naszych rodziców pewnie czegoś takiego nie było, ale to tylko moje takie myśli. Nie wiem jak było wtedy, ale teraz są inne czasy, które się pozmieniały.
  Masz rację! Nikt nie ma wpływu na to z jakiej rodziny pochodzi.
  http://girl-in-your-world.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Skąd koszulka?Świetna jest!
  http://truskawkowyswiat123.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. whosalebuying, ale mozna ją teraz kupic praktycznie wszedzie haahha

   Usuń
 13. Cudne zdj i zajebisty post :p pozdrawiam :P

  OdpowiedzUsuń

Instagram