wtorek, 10 listopada 2015

Błędy początkujących blogerów.Cześć!
Dzisiaj chciałabym pokazać kilka błędów, które popełnia większość początkujących blogerek.
Oczywiście od razu mówię, że nie jestem ogromną znawczynią ale w blogosferze jestem już 2 lata i zauważyłam mnóstwo błędów- głupich błędów jakie popełniałam i jakie popełniam teraz. Liczba się nieco zmniejszyła i teraz potrafię sama je zauważyć jednak z niektórych na ten czas zlikwidować do zera nie mogę.

1. Tytuł
Ciągle znajduje blogi, które mają wręcz identyczne nazwy co inne, rozpoznawalne blogereki. Nieliczni czasami przerobią jednak i tak łatwo się zorientować.  O wiele lepiej mieć chyba coś oryginalnego. Jak ktoś powie nazwę twojego bloga to od razu będzie kojarzony z tobą a nie tysiącami innymi. Jeśli jesteś blogerką i chcesz uniknąć kopiowania to wydaje mi się, że najlepiej jest nadać nazwe swoim imieniem i nazwiskiem lub inicjałami. Ciekawym pomysłem jest też wasze imię od tyłu- oczywiście jeśli w miarę fajnie brzmi lub poprzestawianie pare literek. Jeśli czytasz to mając nazwe bloga, która już jest w blogosferze najlepiej w tym momencie zmień ją.
2. Tekst
Na pierwszym miejscu oczywiście ortografia i gramatyka. Poprawna pisownia zapewni ci o wiele lepsze miejsce w blogosferze. Poza tym ja na przykład widząc błędy w najprostszych wyrazach nie potrafię czytać tekstu dalej. Od razu zamknęłabym kartę w przeglądarce. Jasne- błędy zdarzają się każdemu. Sama się często na tym złapie.
Ja jeszcze bardzo denerwuję stawianie spacji przed znakiem interpunkcyjnym. Nienawidzę.

3. Design
Zadbaj o ładny i delikatny design. Najlepiej używaj kolorów bieli i czerni. Każdemu będzie odpowiadać klasyka. Poza tym taki wygląd od razu wnosi do bloga estetykę, powagę. To ma naprawdę ogromny wpływ na czytelnika. Skoro ładny blog to chce się do niego wracać.
Zawsze jak znajduję jakieś ciekawe, początkujące blogi wszystko jest tam ,,nawalone". W tle kratka, na nagłówki kropki każda innego koloru. Jeśli jednak postawisz na kolory to dobierz wszystko tak, aby wpadło w gust każdego- co łatwe nie jest, bo każdemu to się raczej nie dogodzi.

4. Znajdź swój styl
W tym błędzie chodzi o to, że jak wchodzę na niektóre blogi modowe to patrzę na te stylizacje i myślę, że coś takiego już widziałam. I po paru minutach od razu przypomina mi się nazwisko osoby, która wręcz identyczną stylizacje miał już dawno na swoim blogu. Większe sukcesy osiągniecie jeśli pokażecie coś nowego, oryginalnego. 
Ten błąd polega też na tematyce bloga. U góry nawiązałam do modowych jednak zakładając bloga określcie się do tematyki. Czy to będzie blog modowy czy kulinarny. Jeśli chcecie pisać o sobie, dzielić się swoimi myślami, pasjami polecam kategorię lifestyle, ponieważ w niej nie musicie się do niczego ograniczać. Jednak pamiętajcie: to co jedliście dzisiaj na obiad- nikogo nie interesuje.

5. Zdjęcia
Nie chodzi mi o najlepszą i najdroższą lustrzankę. Sama jej nie posiadam, choć mam nadzieję, że z czasem uda mi się w nią zaopatrzyć. Chodzi bardziej o odróbkę. Nie używajcie filtrów. Mam na myśli typu filtry instagramowe. Nie, nie, nie. Rozjaśnijcie zdjęcie, zróbcie czarno-białe, przyciemnijcie, poprawcie kolory, ale nie te filtry. Jeśli tak bardzo wam na nich zależy to kilka jest dobrych na photoscape, ale te ,,delikatne: co od razu rozjaśniają i np. zdjęcia typowo jesienne od razu uzyskują pięknych i żywych kolorów. Obrabianie może sprawiać dużo przyjemności, pobawcie się tymi ustawieniami. Tylko zrezygnujcie z tych okropnych filtrów. Skoro są na instagramie to tylko ograniczmy to do instagrama, a coraz więcej blogerek przenosi je do blogosfery.                

6.Współprace
Nie śpiesz się z nimi. Poczekaj aż firmy same do ciebie zaczną pisać. Nie podejmuj ich tak od  razu z chęci dostania darmowych ubrań, bo to wiąże się z pewnymi obowiązkami. Przemyśl czy dasz sobie rade. Popytaj innych blogerek jak to jest- możecie pisać do mnie choć zapraszam do posta tutaj gdzie opisałam jak to wygląda- CLICK 
A jeśli chcesz założyć bloga tylko z tego powodu zapraszam tu-  CLICK

To byłoby na tyle. Pamiętajcie jednak, że jesteśmy tylko ludźmi i stale popełniamy błędy. Sama niektóre z nich kiedyś popełniałam. Takich błędów można by było znaleźć mnóstwo, ale przedstawiłam kilka oczywistych i podstawowych błędów, których wypada nie popełniać lub przynajmniej się starać.

sweter- CLICK

5 komentarzy:

 1. Masz racje do do popełnianych błeów. Jeśli chodzi o mnie to sama kiedyś używałam kiltrów na zdjęciach, jedak teraz widzę jak wielkie błędy popełniałam
  Pozdrawiam,Madda
  blog ->klik

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Tobą, jestem początkująca ale teraz przynajmniej wiem na co zwracać uwagę :)
  http://spadajtomojswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się całkowicie z Tobą, ja jestem bardzo wyczulona jeśli chodzi o wygląd bloga :)
  http://my-natalias-place.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Także nienawidzę spacji przed znakami interpunkcyjnymi. Poza tym po prostu nie mogę patrzeć na błędy ortograficzne. A najciekawsze jest to, że Blogger je podkreśla...
  aniapodlecka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się, jednak identyczny wpis czytałam już na innych blogach. Tego typu posty powoli stają się nudne


  http://want-cant-must.blogspot.com/
  Na moim blogu trwa konkurs blogowy:)

  OdpowiedzUsuń

Instagram